Ježíšek naděloval ve školce

V pátek 16.12. se děti v mateřské škole konečně dočkaly zacinkání zvonečku, který ohlašoval příchod Ježíška. Nutno říci, že pod příslibem nadílky celý týden pečlivě zdobily třídy, šatny i chodby, aby vánoční atmosféra pro nadělování dárků byla dokonalá. Že se přitom bezděky zdokonalovaly ve stříhání, lepení, malování, učily se vzájemně si pomáhat, spolupracovat, rozvíjely zručnost a fantazii, ani nepostřehly. A v tom je podstata poslání mateřské školy. Prostřednictvím vlastního prožitku a zkušenosti rozvíjet dětskou osobnost. Společný zážitek s vrstevníky je pro děti nenahraditelný. Pokud se navíc stoly prohýbají pod vánočním cukrovím, které maminky pečlivě dětem nachystaly, je atmosféra Vánoc téměř dokonalá.

Mgr. Irena Kavková

Pro 16 2016