Malá olympiáda

Rok 2012 je ve znamení významných sportovních událostí – nyní probíhá ME ve fotbale a o prázdninách se uskuteční LOH v Londýně. My jsme se nechali inspirovat olympiádou a pro žáky I.stupně jsme připravili "malou olympiádu".

Akce proběhla v pátek 22.6. 2012 v okolí naší školy.Děti soutěžily ve družstvech po pěti ( kapitán a čtyři členové družstva ). Na každé družstvo čekal závod – běžecká část a plnění různých sportovních dovedností jako např. driblování, štafeta, hod na cíl, plazení, střelba na branku a překonávání různých překážek. Děti byly šikovné a nadšeně plnily dané sportovní úkoly. Zvítězit však může jen jeden ( v našem případě jedna skupina žáků ). Školní olympiádu nakonec po boji vyhrálo družstvo vedené kapitánkou L. Novotnou a členové K. Chlupáčová, K. Hromádková, J. Gregor a D. Volf. Všem zúčastněným žákům patří pochvala za odvedený sportovní výkon, neboť i u nás platila olympijská myšlenka, že není důležité zvítězit, ale zúčastnit se. Vítězné družstvo obdrželo krásný putovní pohár a každý "sportovec" dostal nanuk a malý dárek. Akce byla pěkná, všem se líbila a budeme na ni rádi vzpomínat.

Za vyučující I. stupně Mgr. Hana Šmahelová

Čvn 25 2012