Myslivecký spolek Krouna – Otradov na návštěvě ve školce

Kdo je to myslivec a co je to myslivost? Jaká je myslivecká hantýrka? Jak se v přírodě chovat a co v ní naopak nedělat? Na tyto a mnohé další otázky dostaly děti odpověď v pondělí 6.5.2024.

Do školky zavítali myslivci, aby nás seznámili s tím, co vše jejich práce obnáší a vyprávěli nám zajímavosti o životě v lese a o lesní zvěři. Děti měly možnost dozvědět se, jak se myslivci o zvířata v lese starají, proč jsou pro ně důležití i jakým způsobem je loví. Děti si směly osahat paroží, vyslechly si zajímavý výklad spolu se spoustou obrázků lesních zvířat, zaposlouchaly se do zvuku vábniček a píšťalek pro psy. Detailně byl popsán růst parůžků u srnců, jelenů i daňků, jejich shazování a samozřejmě bylo zmíněno, jakou roli má při práci myslivců lovecký pes a k jaké práci jsou tihle pejsci potřební. Výklad doplňovaly obrázky, ale také výrazy, kterými se mezi sebou myslivci dorozumívají.

Myslivci nám také připomněli, jak je důležité v lese nedělat velký hluk, protože my lidé jsme tam jen na návštěvě, a neměli bychom zvěř plašit.

Společná hodina myslivosti utekla jako voda a my se museli rozloučit.

Moc děkujeme za návštěvu, zážitky i spoustu dárků, které jste dětem přinesli!

Mgr. Irena Kavková

Kvě 06 2024