Noc ve škole aneb Dnes strašíme v družině

Poslední školní pátek v prosinci pořádá školní družina již tradičně akci s názvem "Noc ve škole" letos s podtitulem "Dnes strašíme v družině". Děti se i se svými batůžky začaly scházet před čtvrtou hodinou odpolední a vítala je paní vychovatelka v kostýmu kouzelnice. V družině a v sále přístavby pro ně byl připravený program s písničkami a soutěžemi, kterého se některé děti účastnily v karnevalových maskách. Když se dostatečně vydováděly, následovala večeře (tradičně pizza) a po ní příprava na noční stezku odvahy potemnělou školou, na níž na děti číhala všelijaká strašidla: upír, čarodějnice, pirátský kapitán, kostlivec, pes, hejkalové, bludičky a další příšerky. V některých dětech sice byla malá dušička, ale všechny nakonec trasu zvládly a většina dokonce dvakrát, když nakonec celou stezku prošly děti s paní vychovatelkou společně.

Po "strašení" si pak děti přenesly své věci z družiny do sálu a připravily se na usínání při pohádkách – první byla Sedmero krkavců a druhou, kterou ale děti nedodívaly, protože většina z nich již usnula, byla Anděl Páně.

Sobotní ráno pak již bylo ve znamení úklidu, snídaně, předávání dětí rodičům a dlouhého a velkého úklidu.

Poděkování náleží všem dospělým, kteří akci zajišťovali (v různé míře celkem 9 lidí – z toho 5 nejsou ani zaměstnanci školy a ani místní), a také žákům V., VIII. a IX. třídy (jmenovitě K. Hromádkové, P. Svatoňové, K. Chlupáčové, D. Pavlišové, V. Dudychové a O. Švandovi), bez jejichž pomoci (odpolední program, pomoc s obsluhou dětí při večeři, přípravě na spaní, ranním oblékání a balení věcí, přípravě snídaně a závěrečném úklidu) bychom nedokázali více než 50 dětí 1. až 5. třídy obstarat.

Lucie Kněžourová

Pro 19 2015