Praha – kino IMAX + Autosalon

Tradiční podzimní zájezdy naší školy do Prahy pokračovaly po roční přestávce ve čtvrtek 9. října 2008. Tentokrát jsme připravili pro vybrané žáky z šesté až deváté třídy dva body programu – trojrozměrné kino IMAX v Paláci Flóra a výstavu Autoshow Praha 2008.
    Cestu do hlavního města, kterou jsme zahájili v doprovodu paní učitelky Sádovské a pánů učitelů Schmieda a Tlapáka již o půl sedmé ráno, poznamenala z větší části mlha a ranní ucpané pražské ulice, takže jsme měli co dělat, abychom dorazili do kina včas. Ovšem zážitek z dokumentárního filmu Dinosauři: Giganti Patagonie v 3D provedení nám prožité starosti vynahradil. Vždyť jsme si na pravěké příšery mohli téměř sáhnout, proletěli jsme se letadlem nad Patagonií, zhlédli jsme bitvu na život a na smrt mezi prehistorickými dravými Gigantosaury a býložravým „obrem“ Argentinosaurem a k tomu všemu jsme se ještě dozvěděli mnoho poznatků o vědeckém bádání zkoumajícím toto období existence naší planety.
    Po skončení filmového představení nás již venku přivítal prosluněný den. Přesunuli jsme se do areálu Výstaviště v pražské části Holešovice. Rozběhli jsme se podle svých zájmů po jednotlivých pavilónech, prohlíželi si a zkoumali automobily různých značek. Někteří zájemci se i posadili za volant a představovali si, jak se „brzy stanou majiteli těchto vozů“. Pilným žákům naší školy se dokonce podařilo nasbírat spoustu reklamních letáků, časopisů, tašek a balónků, které si potom hrdě odnášeli k autobusu.
    Zpáteční cesta proběhla bez komplikací, a tak jsme se mohli krátce po sedmé hodině večerní spokojeni a plni zážitků s krásně prožitého dne rozejít domů.

Další fotografie si můžete prohlédnout ve fotogalerii .

Mgr. Petr Schmied

Říj 15 2008