Představení DDS Dividlo – O líném Honzovi

Představení DDS Dividlo – pohádka
O líném Honzovi

V neděli 27.6. pro veřejnost a v pondělí 28.6. 2010 pro žáky školy vystoupil školní divadelní soubor Dividlo se zbrusu novou pohádkou "O líném Honzovi". Pohádka byla doslova nádherná. Líbit se musela nejen starším dětem nebo dospělým divákům, kteří se bavili některými dialogy i situacemi, které znají sami z každodenního života, ale i pro mladší žáky, neboť se jednalo o českou "klasiku". Nemohl tedy chybět Honza, a jak jinak než líný (a to až téměř do samého konce pohádky), ani krásná princezna, která nakonec musela svého budoucího ženicha, tedy Honzu, vyléčit z lenosti sama, protože kouzelný dědeček ani sudička se svojí léčbou neuspěli. Princezna to nakonec dokázala plácačkou na mouchy!

Všem hercům náleží veliký obdiv a uznání. Děkuji jim i vedoucímu souboru Mgr. Tlapákovi za skvělou reprezentaci školy a poctivý kus divadelní práce.

Další fotografie z výletu najdete v naší fotogalerii

Mgr. Lenka Žežulková, foto Petra Franklová

Čvn 28 2010