Přírodovědná soutěž Zlatý list 2016

Dne 12. května 2016 se žáci a žákyně V. třídy zúčastnili 44. ročníku přírodovědné soutěže Zlatý list. Krajské kolo této soutěže hostila záchranná stanice a ekocentrum Pasíčka u Proseče. Samotná soutěž proběhla formou stezky, kde na jednotlivých stanovištích žáci odpovidali na otázky z oblastí botaniky, zoologie, geologie, ekologie a ochrany přírody. Žáci z naší základní školy soutěžili v mladší kategorii (4. až 6. ročník). Této věkové kategorie se zúčastnilo 15 soutěžních týmů z celého Pardubického kraje. Družstvo reprezentující naší školu se jmenovalo Panteři z Krouny a bylo ve složení Agáta Chlupáčová, Matěj Zahradník, Ondřej Švanda, Martin Zástěra, Daniel Tomášek, Linda Nováková. Ve velké konkureci se Panteři vůbec neztratili, zopakovali úspěch z loňského roku a umístili se opět na vynikajícím druhém místě. Soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy i obce.

Mgr. Hana Šmahelová

Kvě 16 2016