Přírodovědný kroužek oslavil Den Země

V úterý 20. dubna 2010 prožili žáci III. třídy, kteří navštěvují přírodovědný kroužek, netradiční a trochu jiné odpoledne. Na tento den si totiž naplánovali ekologickou vycházku, při které vyčistili lesní studánku Na Míšku, uklidili, upravili a uhrabali její okolí.
Cestou zpět do Krouny sbírali odpadky (hlavně plastové a skleněné lahve, plastové kelímky a další nepořádek) v příkopech a na okraji lesa. Odpadků bylo veliké množství (viz fotografie), žáci všechno nestačili posbírat a dopravit do kontejnerů. Děti nechápou chování některých lidí, že takto ničí a znečišťují naši okolní krásnou přírodu, a proto se rozhodly, že ještě jednou půjdou do lesa a dosbírají zbývající odpadky, aby potom bylo v lese opět krásně a čisto.
Akce se zúčastnili: Tomáš Bouška, Jan Filipi, Dominik Pešek, Dominik Drahoš, Ondřej Pražák, Vojtěch Šmok, Veronika Brožková, Eliška Rychtecká, Adéla Zástěrová, Kristýna Bauerová, Aneta Filipiová, Nikola Filipiová a Natálie Netolická.
Všem jmenovaným žákům patří dík za odvedenou práci.

Mgr. Hana Šmahelová – vyučující III. třídy

Dub 22 2010