Projektový den „DUŠIČKY A HALLOWEEN“ ve IV. třídě

Aktualizace 3.11.2014 – přidána fotogalerie

V pátek 24. října proběhl v naší třídě první projektový den tohoto školního roku na téma DUŠIČKY A HALLOWEEN. Z útulné třídy se jako mávnutím kouzelného proutku stala třída (tak trochu) strašidelná, změnilo se běžné uspořádání lavic a na děti čekala velká spousta úkolů, zajímavostí, nových informací a zábavy.

V hodině českého jazyka jsme si nejdříve řekli, jak, kdy a proč se oba svátky slaví. Vydali jsme se tedy až do období Keltů a jejich zvyků. Následovalo humorné pravopisné cvičení „Netopýr a slepýš“, kde jsme měli za úkol doplnit do slov správné I/Y a poté přišla nejlepší část hodiny – příběh netopýra a slepýše ve dvojicích zdramatizovat a formou krátké scénky přehrát svým spolužákům. To byla opravdu velká legrace! 🙂

Po přestávce na nás čekala matematika. V kouzelné dýni se urodila spousta příkladů na písemné dělení, které máme moc rádi a baví nás (to, prosím, není ironie), a dvě slovní úlohy.

V hodině angličtiny jsme si více přiblížili slavení svátku Halloween, naučili se nová slovíčka z pracovního listu, která se k němu vztahují, a poslechli několik anglických písniček.

Ani o přestávkách mezi jednotlivými hodinami jsme se nenudili. Kdo chtěl, mohl si zahrát na interaktivní tabuli hry s čarodějnicí a poslechnout si hezké písničky.

Při poslední hodině jsme všechny pracovní listy vybarvili, seřadili a svázali. Vznikla nám tedy krásná památka na náš projektový den. Ještě jednu památku budeme mít – spoustu fotografií.

Je jedno, jestli slavíme Dušičky nebo Halloween. Nedívejme se skrz prsty na to, co neznáme. V naší třídě jsme si z těchto dnů udělali svůj vlastní svátek a moc jsme si ho užili.

Třídní učitelka M. Nováková a žáci ze IV. třídy

Říj 29 2014