Průběh 6. ročníku Krajské konference o podpoře interaktivní výuky, 18.10.2012

6. ročník Krajské konference o podpoře interaktivní výuky

Ve čtvrtek 18. října 2012 proběhl v naší škole již 6. ročník krajské konference o podpoře interaktivní výuky.

Prioritními osami letošního ročníku byly:
– nové technologie,
– prezentace pedagogů, lektorů a hostů,
– směřování interaktivní výuky,
– výměna zkušeností.

Konference se zúčastnilo celkem 166 osob (147 v roli účastníků a 19 v roli lektorů, techniků a hostů) z celkem 63 škol a institucí z Pardubického kraje, ale také z kraje Středočeského, Jihomoravského, Královéhradeckého, z kraje Vysočina a z Prahy a potvrdil se tak velký zájem o tuto akci. Prvního ročníku v roce 2007 se totiž zúčastnilo „pouhých“ 50 osob, 2. ročníku téměř 90 osob, 3. ročníku 21 osob, 4. ročníku 156 osob a loňského 5. ročníku 158 osob. O zájmu vypovídal stejně jako loni i počet automobilů zaparkovaných během konference v areálu školy (celkem 79 vozidel a 1 mikrobus).

Letošní ročník byl však poznamenám dvěma neočekávanými událostmi. První z nich byla ranní sabotáž kuny lesní (bohužel nevíme, zda se jednalo o obyvatelku naší obce nebo přespolního záškodníka), která neopatrně vlezla do jedné z trafostanic a způsobila rozsáhlý výpadek elektrického proudu v části obce včetně školy. S následky této sabotáže jsme se však, zejména ve školní kuchyni, potýkali po celý zbytek dne. Chudák kuna však svůj neuvážený čin zaplatila životem. Druhou neočekávanou událostí potom bylo krásné podzimní počasí, které účastníkům umožnilo trávit volné chvilky ve školním areálu hrajícím všemi podzimními barvami.

Mezi významné hosty letošního ročníku patřili mimo jiné zástupci Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy paní L. Menclová, vedoucí odboru finanční a projektové kontroly unit cost, MŠMT, zástupce vedoucí téhož oddělení pan R. Vodička a také zástupce České školní inspekce paní M. Machková.

A jaká byla tedy vlastní náplň konference? Po stručném zahájení se účastníci rozdělili podle vlastního zájmu do jednotlivých dílen a seminářů a až do 13. hodiny se téměř nezastavili. Největší zájem byl o ukázkové hodiny našich pedagogů, prezentace pedagogů (účastníci konference si navzájem vyměňovali zkušenosti a tipy a triky pro práci s interaktivními technologiemi) a dále pak o klub ředitelů věnovaný především možnostem financování dalšího rozvoje interaktivní výuky na školách. Ve 13 hodin se většina účastníků sešla v hlavním sále a konference pokračovala finálem soutěže o nejlepší interaktivní výukový materiál pro tabule Smart Board. Do soutěže bylo celkem přihlášeno 23 výukových materiálů, ze kterých komise vybrala pět finalistů. Každý z nich měl možnost svůj materiál představit publiku v sále a účastníci konference pak pomocí hlasovacích zařízení sami určili konečné pořadí.

Pořadí Autor, škola Výukový materiál
1. Návojský Bronislav,
ZŠ Nuselská, H. Brod
Hmotnost tělesa
2. Peňázová Miloslava,
ZŠ a MŠ Krouna
Poznáváme hudební nástroje
3. Vavřínová Lucie,
ZŠ Komenského, Ústí n. O.
Viry, bakterie, houby
4. Profousová Sylvie,
SpecZŠ Skuteč
Obratlovci
5. Pecinová Jana
ZŠ Hr. Týnec
Fyzikální veličiny – Délka

Ceny:

Umístění

Cena pro autora

1. místo

Esspreso Electrolux EEA110, 15 bar, nahřívání šálků, tryska na horkou vodu, tryska na páru, esspreso/capuccino

2. místo

Parní hrnec Tefal VC1009, 600W, 6 litrů, časovač

3. místo

Tlakoměr Hyundai BPM 510, na zápěstí, měří krevní tlak a puls

4. místo

Dárkové a propagační předměty

5. místo

Dárkové a propagační předměty

Akce v naší škole se tak svou velikostí, náplní i významem opět zařadila mezi největší a nejvýznamnější konference o interaktivní výuce v České republice

Za úspěšný průběh konference (navíc ve velmi komplikovaných podmínkách) bych chtěl poděkovat všem zaměstnancům školy (pedagogům i provozním; zejhéma pracovnice kuchyně zažívaly opravdu velmi horké chvíle) a také podpoře ze strany Obecního úřadu.

Informace o programu konference najde zde .

Další fotografie připravujeme do naší fotogalerie.

Říj 20 2012