Rozsvícení vánočního stromečku a vánoční výstava dětských výtvarných prací

V sobotu 3.12.2016 před školou od 17 hodin proběhlo již tradiční rozsvícení vánočního stromečku (jednalo se již o 10. ročník), letos spojené se soutěžní výstavou dětských výtvarných prací. Naší akci letos opět přálo počasí – nepršelo, nefoukal vítr, teploty byly okolo nuly.

A určitě bylo na co se dívat. Děti ze školní družiny si připravily pásmo básniček a písniček, na jehož závěru pohasla světla a rozsvítil se vánoční stromek před školou.

Po vystoupení dětí se pro veřejnost ve vnitřních prostorách školy otevřela soutěžní výstava dětských výtvarných prací. Návštěvníci při vstupu obdrželi hlasovací žetony, na které zapisovali čísla obrázků, které je nejvíce zaujaly. Celkem bylo odevzdáno téměř 200 žetonů, přičemž návštěvníků bylo ještě více, neboť mnohdy jedním žetonem hlasovala například celá rodina.

Pro všechny pak byl připravený horký čaj (pro dospělé navíc řádně vylepšený … ), svařené víno a stánek s palačinkami a dalšími horkými nápoji.

Podle množství vydaného občerstvení se akce letos sice zúčastnilo o něco méně návštěvníků než v minulém roce, ale i odhadovaných 250 až 300 lidí představuje s ohledem na souběh akcí v samotné obci i v okolí velice zajímavé číslo.

text: Mgr. Josef Kyncl, foto: Mgr. Lenka Beniačová

Pro 06 2016