Sběr vysloužilého elektroodpadu

Naše škola se zapojila do projektu "Ukliďme si svět". Jde o ekologický projekt pořádaný kolektivním systémem Elektrowin a časopisem Dnešní svět. Hlavním účelem projektu je podpora zpětného odběru vysloužilých elektrospotřebičů na základních a středních školách v České republice.
I když je za sběr vysloužilých elektrospotřebičů v rámci tohoto projektu možné získat pro školu určitý počet bodů do soutěže Eurorebus, neděláme si iluze, že škola naší velikosti s počtem žáků jaký máme, by mohla v celostátním měřítku nějak uspět. Jde nám hlavně o samotnou podstatu, tedy o možnost zajistit nejen škole, ale všem občanům Krouny a spádových obcí možnost legálně, pohodlně a bezplatně se zbavit vysloužilých elektrospotřebičů.

Pravidla sběru:
– odevzdat můžete jakýkoliv elektrický spotřebič, který funguje na baterie nebo se zapojuje do zásuvky (např. rádia, magnetofony, televizory, pračky, nabíječky, mobily, mixéry, vysavače, žehličky, lampičky a podobně)
– drobné věci můžete odevzdávat kdykoliv v době provozu školy u školníka nebo u vedení školy, případně je můžete poslat po dětech
– velké elektrospotřebiče (pračky, televizory, atd.) pouze po telefonické (469 341 115) nebo e-mailové ( zs_krouna@xaz.cz ) dohodě
– spotřebiče musí být přiměřeně čisté, bez baterií a bez provozních náplní
– sběr se nevztahuje na baterie ani na akumulátory

Hlavním důvodem zapojení se do projektu je usnadnit občanům Krouny likvidaci nepotřebných elektrospotřebičů, tj. aby lidé nemuseli čekat na jarní a podzimní svoz nebezpečného elektroodpadu.

Pro školu to samozřejmě znamená práci navíc a určitou komplikaci a právě proto bych chtěl občany, kteří se budou  elektrospotřebičů zbavovat, o dobrovolný drobný příspěvek na podporu mimoškolních aktivit žáků. Příspěvek může být dle vlastního uvážení (např. pastelky nebo fixy nebo hračka do družiny, balík kancelářských papírů, případně finanční hotovost, která bude převedena k prostředkům SRPDŠ). Převzetí spotřebiče však není na příspěvek nijak vázáno.

Úno 22 2009