Senioři komunikují – kurz obsluhy počítačové techniky pro seniory

Na listopad letošního roku se nám ve spolupráci s Občanským sdružením LYRIX nova (http://www.lyrixnova.cz/) podařilo zajistit pro seniory (60 let věku a výše, nějaký ten chybějící měsíc do uvedeného věku nehraje roli) z našich obcí kurz obsluhy počítačové techniky. Kurz povedou specializovaní lektoři Občanského sdružení Lyrix, kteří mají zkušenosti s prací se staršími lidmi. Tempo kurzu bude plně přizpůsobeno věku účastníků. Kurz proběhne v počítačové učebně naší školy, je určen pro 10 osob a má celkový časový rozsah 14 hodin.

Termín konání kurzu je 4.11 až 7.11.2013 s následujícím rozpisem:

Pondělí 4.11.2013          14:00 – 17:00 hod.

Úterý 5.11.2013            14:00 – 17:00 hod.

Středa 6.11.2013          14:00 – 18:00 hod.

Čtvrtek 7.11.2013         14:00 – 18:00 hod.

Vlastní kurz (vzdělávání a použití techniky) je pro účastníky zdarma. Pouze na alespoň částečné vyrovnání nákladů, které škola s kurzem bude mít (elektřina, topení, občerstvení pro účastníky) bude od účastníků vybírat 140,- Kč (tj. 10,- za hodinu).

Obsahová náplň kurzů je zde .

Máte-li o účast na kurzu zájem, přihlaste se buď telefonicky na čísle 607 843 001 nebo e-mailem na josef.kyncl@zskrouna.cz nebo osobně ve škole nebo u ředitele školy doma. Prosíme i mladší občany, aby tuto nabídku předali svým rodičům nebo prarodičům a případně i seniorům z řad sousedů.

Mgr. Kyncl Josef

Zář 14 2013