“Škola snů aneb Naše hříšné představy”

"Škola snů aneb Naše hříšné představy"
(poslední zvonění IX. tř.)

Poslední zvonění se stalo již tradicí pro odcházející žáky deváté třídy. I letos již po dvanácté ožila 25. června 2015 Nová scéna na naší škole. Ve dvou představeních se devítka odvážně pustila do boje s trémou i pamětí a předvedla svoji verzi školy snů.

Úvod nemohl jako obvykla patřit ničemu jinému, než prezentaci fotografií z dětství žáků. Poté však již následoval proud scének a písniček – vším se prolínala parodie na školní hodiny různých předmětů. letošní poslední zvonění však mělo několik zvláštností. Bylo to pravděpodobně první poslední zvonění, kde aktivně vystupovaly postavy uklízeček (byť v podání žáků) a kuchařek. Pan školník se bohužel ani nyní svého ztvárnění nedočkal 🙂 .  Přímý humor  byl jako vždy okořeněný mnoha kameňáky a také improvizací, kdy se dění na jevišti měnilo z hraného představení na obvykle ještě veselejší realitu. Všichni přitom působili jako bezva parta. Někteří se zdárně popasovali s trémou a mnozí neskrývali slzičky dojetí. Kdo by totiž měl rád loučení. Vždyť letošní devítka to v řadě ohledů neměla vůbec lehké… Nezbývá tedy, než jim všem znovu popřát do života mnoho úspěchů a těšit se, že i ta další devátá třída bude stejně fajn.

Mgr. Josef Kyncl, Mgr. Miloslava Peňázová

Čvn 26 2015