Škola v přírodě V. třídy

V letošním roce jsme se my – žáci páté třídy rozhodli vyměnit výlet na konci roku za školu v přírodě. A když i rodiče nám dali „své požehnání“, začaly přípravy.

Konečně nastal den D – 26. 5. 2008 a celá třída odjela od naší krounské školy do Pastvin u Žamberka. Zde nás hezky uvítala majitelka penzionu Lesanka p. Dolečková. Penzion se stal na týden naším domovem. Během tohoto týdne jsme pešky prochodili široké okolí Orlické přehrady, soutěžili jsme v mnoha disciplínách, učili se a poznávali sebe i své kamarády z trošku jiné stránky. Na Lesanku za námi přijela i parta lidí z Komety (www.kometa.cz). Ti pro nás připravili teambuildingové odpoledne plné her. Večery na Lesance jsme pravidelně vyplnili ponocováním a hraním na nervy p. učitelkám. Ty však měly naštěstí božskou trpělivost. Diskotéka, karneval a volba Miss, Missák se vydařily. Ping – pongový turnaj vyhrál Rosťa Talacko a vyzval na souboj pana Dolečka. I tento zápas bravurně zvládl a stal se opět vítězem.

Zajímavá byla exkurze v Pastvinské přehradě. Měli jsme možnost prohlédnout si ji zevnitř a uvítali jsme i možnost vidět vodní elektrárnu v provozu. Kluci po dalším výletě dlouze debatovali o vojenských záležitostech, které dívkám příliš neříkaly. Králický bunkr z 2. sv. války a vojenská technika v muzeu je velice zaujaly. Posledním velkým výletem byla návštěva Muzea řemesel v Letohradě. Není lepšího místa na zopakování vlastivědy a přírodovědy.

Ze školy v přírodě se nám vůbec nechtělo. Kdyby to jen malinko šlo, zůstali bychom tam déle. Veliký dík patří paní Aleně Talackové, která s námi jela a stala se naší „tetou“. Nesmíme opomenout ani poděkování celému personálu Penzionu Lesanka, panu řidičovi Václavovi Seifertovi a paním učitelkám Petře Franklové a Lence Žežulkové za vše, co pro nás všichni během celého týdne dělali.

Vrátili jsme se zdraví, opálení, nadšení a doufáme, že si podobných akcí užijeme i na druhém stupni.

Žáci 5. třídy

Fotografie ze školy v přírodě najdete zde .

Mgr. Kyncl Josef

foto : Mgr. Lenka Žežulková