Soutěž mladých zdravotníků

Dne 14. května 2014 se vybraní žáci páté třídy a deváté třídy zúčastnili Soutěže mladých zdravotníků v Chrudimi v městském parku. Tato soutěž byla pořádána Českým červeným křížem. Chtěla bych moc poděkovat těmto žákům, že i v den ředitelského volna jeli reprezentovat naši školu.

Hlídky mladých zdravotníků soutěžily v  5-ti členných družstvech v poskytování první pomoci. Ošetřování zranění si vyzkoušely na namaskovaných figurantech. Součástí soutěže bylo i seznámení s prací hasičů. Toto zpestření zajistil sbor hasičů z Topole. Přijeli hasičským autem, které jsme si mohli prohlédnout nejen vevnitř, ale mohli jsme si vylézt i na střechu. Přivezli s sebou dokonce celé vybavení a vše nám s ochotou ukázali.

Děti soutěžily v těchto disciplínách:

·         Praktické provedení první pomoci standardním zdravotnickým materiálem

·         Praktické provedení první pomoci improvizovanými prostředky

·         Obvazová technika

·         Transport postižených

Více fotografií najdete na https://www.facebook.com/cckchrudim?fref=photo

Helena Boušková

Kvě 20 2014