Tvoříme na interaktivní tabuli

Ve druhé třídě naší školy máme možnost pracovat s interaktivní tabulí. Slouží nám hlavně k výkladu a k procvičování učiva, ale můžeme ji použít i jako promítací plátno, píšeme na ni jako na běžnou tabuli a občas si s ní i hrajeme.

Děti práce s tabulí velmi baví a procvičování učiva se pro ně v danou chvíli stává hrou. Tato pokroková pomůcka mi dává mnoho možností k tomu, abych děti zaujala a naučila je něco nového.

Dala jsem žáčkům možnost „osahat“ si interaktivní tabuli se všemi funkcemi a efekty a výsledkem jsou krásné obrázky, které děti vytvořily zcela samy. Všimněte si, jak se jejich práce zdokonalovala a zlepšovala. Hrály si, ale zároveň se učily.

Jejich práce si můžete prohlédnout v prezentaci (ke stažení zde), která je obohacena i o fotografie malých šikulů.

Poznámka: Práce děti samy tvořily v programu Smart Notebook. Jejich výtvory jsem potom převedla do prezentace.

Ukázky z prezentace:

Mgr. Miloslava Peňázová