Účast v soutěži Kraj pro bezpečný internet

Účast v soutěži Kraj pro bezpečný internet

V letošním roce se žáci 4., 5. a 6. třídy naší školy zúčastnili soutěžního kvízu na stránkách www.kpbi.cz. V průběhu února proběhla registrace všech soutěžících, poté prostudování on-line materiálů k problematice kyberšikany a pohybu na internetu formou videí, textů, pracovních listů a obrázků. Následovalo on-line vyplnění soutěžního kvízu. Výhodou bylo neomezené množství pokusů, takže šanci uspět měl každý. Úspěšní soutěžící byli odměněni diplomem, který si po dosažení plného počtu bodů mohli vytisknout nebo uložit do svého počítače. Soutěžního kvízu se mohli ve své kategorii zúčastnit i pedagogové, policisté, sociální pracovníci, důchodci či rodiče. Za naši školu se do kvízu pro pedagogy zapojila p. uč. Žežulková.

Do soutěžního kvízu se v letošním roce zapojilo v celé republice rekordních 55 000 žáků a studentů. Nyní by již mělo být vše zpracováno a od 18. března budou vylosovaní výherci a postupující do krajského kola oslovováni na svůj e-mail, který při registraci uvedli. Všem našim žákům zapojeným do soutěžního kvízu držíme pěsti a palce. Třeba se na naši školu usměje štěstí a některý z žáků bude vylosován a získá věcnou cenu.

Na stránkách www.kpbi.cz jsou i nadále k dispozici studijní materiály k výše zmíněné problematice.

Mgr. Lenka Žežulková

Bře 23 2024