Vánoční dílna v V. třídě

Vánoční dílna v V. třídě

Ve středu odpoledne proběhla v naší třídě „Vánoční dílna“ s krátkým programem. Nejprve žáci zazpívali a zahráli několik českých koled, seznámili hosty s různými tradicemi českých Vánoc, zapojili rodiče, prarodiče a sourozence do zpěvu anglické písně  – Happy Christmas War Is Over od Johna Lennona & Yoko Ono (karaoke k písni – http://www.youtube.com/watch?v=Ia4pmqwb0E0&feature=related).

V další části pak proběhla vánoční dílna, ve které jsme všichni společně vyráběli vánoční polaz ze sušeného ovoce, mašliček, kousků látky, kůry citrusů, apod.) Polaz je vánoční a novoroční výzdoba domácností. Název je odvozen z polaziti – choditi po koledě, polazník – koledník. (návod na výrobu: www.hhanky.estranky.cz/…/polaz) Jak si děti i jejich blízcí mohli vyzkoušet, vyrobit polaz není těžké, ale jednotlivec by ho vytvářel dlouho. Tím, že jsme dali ruce dohromady, jsme vykouzlili tuto nádhernou ozdobu během krátké chvíle. Aby nám to šlo lépe, uvařili jsme rodičům kávu a čaj, ochutnali jsme výborné cukroví maminek a poslechli si krásné koledy. Velké poděkování patří p. uč. Novákové, která pomohla ve svých hodinách HV s nácvikem písní a také s chodem vánoční besídky.

Všem svým žákům i jejich rodičům přeji, klidné prožití svátků vánočních, zasloužený odpočinek, pohodovou atmosféru a do nového roku 2010 hlavně zdraví, štěstí a úspěch v osobním životě.

Mgr. L. Žežulková a žáci V. třídy

Pro 16 2009