Vlastivědná exkurze V. třídy – Praha

V. třída v měsíci květnu navštívila za ušetřené peníze z výdělku vánočního trhu Prahu. V rámci vlastivědné exkurze žáci zhlédli nejdůležitější památky na Pražském hradě, prohlédli si výstavu Příběh Pražského hradu, byli přítomni velké výměně stráží ve 12 hodin na hradním nádvoří. Pak přes Malou Stranu došli Karlovu mostu a pokračovali na Staroměstském náměstí , kde vyčkali na odbíjení hodin na Staroměstském orloji.  Děti cestovaly pohodlně vlakem a cestou byla zábava v plném proudu.

Mgr. L. Beniačová

Čvn 16 2011