Výlet do Městského muzea a galerie v Hlinsku

Poslední den před jarními prázdninami, v pátek 8. března 2024, se žáčci 3. třídy vydali linkovým autobusem z Krouny do Hlinska, aby navštívili výstavu hraček v muzeu.
Cesta autobusem utekla opravdu rychle a po vystoupení jsme se vydali rovnou k budově Městského muzea a galerie. Přivítala nás velmi příjemná paní průvodkyně. Doprovázela nás po celou dobu prohlídky a povyprávěla nám mnoho zajímavostí ze světa hraček i o historii muzea a kraje kolem Hlinska. Pomohla nám dokonce rozluštit soutěžní kvíz. Za jeho správné vyplnění jsme získali sladkou odměnu, knížky s regionálními pověstmi a stolní hry. Největším zážitkem pro mnohé z nás bylo spuštění starého orchestrionu. Po malé svačince následoval nákup drobných dárků. Cestou na autobus jsme si prohlédli budovu muzea z venku i další zajímavá místa Hlinska.
Po návratu do školy jsme se rozhodli zúčastnit se výtvarné soutěže k výročí založení muzea. Přes jarní prázdniny každý žák nakreslil to, co se mu v muzeu líbilo nejvíc. Paní učitelka obrázky zapaspartovala a odnesla do muzea. Teď už zbývá jen čekat, zda se na někoho z nás usměje štěstí.
Výlet jsme si opravdu užili a těšíme se na další společné dobrodružství.

Mgr. Lenka Žežulková a Lucie Kynclová a žáci 3. třídy

Bře 23 2024