Výlet I., II. a III. třídy do Častolovic

Výlet I., II. a III. třídy do Častolovic

Děti z první, druhé a třetí třídy navštívily ve čtvrtek 13. června 2019 renesanční zámek v Častolovicích, kde byl pro ně připraven bohatý program. Zámek byl roce 1992 navrácen původním majitelům, tedy rodině Sternbergů. V současnosti je v majetku Franzisky Diany Sternbergové – Phipps, která v něm bydlí.
Po příjezdu do Častolovic jsme prošli anglickým parkem, v němž žijí bílí daňci a jeleni Dubowského, náledovala návštěva minizvěřince a historické hry. Děti si mohly vyzkoušet střelbu z kuše i chůzi po natažené gumě. Dopolední program vyvrcholil představením plným magie a kouzel.
Odpoledne patřilo prohlídce zámku a krátkému odpočinku v glorietu, který je postaven v zámeckém parku. V zámku jsme si prošli 15 místností západního křídla. Žáci měli příležitost poznat, jakým způsobem žila šlechta v období od renesance (konec 16. a 17. století) až po biedermeier z let 1815 – 1848. Děti byly ze zámeckých komnat nadšené, pozorně poslouchaly a po prohlídce expozice dokázaly správně vyplnit i pracovní list, jenž dostaly při vstupu do zámku.
 

 

 

  

Další fotografie najdete v naší fotogalerii 

 

 

Mgr. Věra Novotná 


 

Událost je ukončena.

Datum

Čvn 18 2019
Expired!

Leave a comment