Výlet II. a III. třídy, Macocha, červen 2015

Výlet II. a III. třídy na Macochu

V pátek 19.6.2015 žáci druhé a třetí třídy navštívili propast Macochu a Punkevní jeskyně v Moravském krasu. Propast Macocha dostala své jméno podle pověsti ze 17. století. Je největší propastí v České republice i ve střední Evropě, je hluboká více než 138,5 m.

Od Skalního mlýnu k Punkevním jeskyním děti přivezl vláček. Prohlídka jeskyní začala v Předním dómu, jehož vchod hlídá největší stalaktit jeskyní  – Strážce, pomalu jsme došli až do Zadního dómu, odkud bylo vidět na dno Macochy. Horní část propasti je dlouhá 174 m a široká 76 m. V Zadním dómu končila suchá cesta, v prohlídce jsme pokračovali plavbou na lodičkách po podzemní říčce Punkvě. Plavba lodí byla pro děti opravdovým zážitkem. Po návštěvě Punkevních jeskyní jsme vyjeli lanovkou k vyhlídkovým můstkům, které jsou na okraji propasti. Z nich bylo velmi dobře vidět až na dno propasti.

Návštěva Moravského krasu byla nejen naplněna novými poznatky, ale nabídla dětem i pěkné zážitky – jízdu vláčkem i lanovkou a plavbu po podzemní řece Punkvě. Náš školní výlet se velmi vydařil.

Mgr. Jitka Broulíková, Mgr. Věra Novotná

Čvn 23 2015