Výlet VI. třídy, Telč a okolí, květen 2013

Výlet VI. třídy, Telč a okolí, květen 2013

 

Ve čtvrtek 23. května se žáci VI. třídy vydali na dvoudenní výlet do okolí Telče. Naše cesta začala na nádraží ČD v Hlinsku. Asi po třech hodinách celkem pohodlného cestování jsme přijeli do stanice Hodice. V nádražním domku bydlí pan Jiří Holoubek, který nás pozval do svého království a provedl nás expozicí železnice Kostelec – Slavonice. Jeho vyprávění o každém exponátu bylo velice poutavé a řada železničářských historek nás pobavila.

 

 

Od nádraží nás pak čekal pěší výšlap na gotický hrad ze 14. století Roštejn. Po prohlídce jsme pokračovali k rybníku Velký Pařezitý do kempu Řásná. Ubytovali jsme se v chatkách a po krátkém odpočinku jsme vyrazili na večeři. Před večerkou jsme se ještě vydali na kratší turistickou vycházku do nedalekého překrásného okolí. Přírodní památka Míchova skála je jedním z nejlépe zachovalých projevů mrazového zvětrávání žuly. Z komplexu dvou 13 metrů vysokých skal byl překrásný výhled. V chatkách nás v noci hřály nejen nové zážitky, ale i elektrické topení.

 

 

Druhý den jsme sbalili věci a po snídani jsme se rychle vydali pěšky do Telče. Naše trasa vedla i kolem Kaple sv. Karla Boromejského, kde jsme si odpočinuli a pořídili pár fotografií. Asi po dvou hodinách jsme lipovou alejí došli do zámeckého parku. Díky natáčení dokumentárního filmu, byla prohlídka zámku regulována. Museli jsme vyčkat na objednaný čas a dodržovat stanovená omezení. Na zámku v Telči se nachází velké množství původních interiérů v neporušené podobě. Nejhonosnější místností renesančního zámku byl Zlatý sál s kazetovým vyřezávaným stropem. Po prohlídce jsme se vydali na náměstí, kde jsme si prohlédli městské domy s malovanými fresko – sgrafitovými figurálními motivy na fasádách. Zajímavé byly i dvě kašny a morový sloup. Pro svoji architekturu je oprávněně Telč zapsána do seznamu kulturních památek UNESCO. Čas do odjezdu vlaku jsme věnovali posledním nákupům a obědu. Včas jsme se vydali ze stanice Telč k domovu, ale vlaky měly zpoždění. Přes malou improvizaci jsme do Hlinska dorazili kolem páté hodiny. Během těchto dvou dnů jsme viděli hodně zajímavostí a potvrdili si, že naše vlast je opravdu překrásná.

 

 

 

 

Další fotografie najdete v naší fotogalerii 

 

Mgr. Roman Tlapák

 

Událost je ukončena.

Datum

Kvě 28 2013
Expired!

Leave a comment