Výlet VII. třídy, Náchod a okolí, 23. – 25.5.2012

Ve dnech 23. – 25. května 2012 absolvovali žáci VII. třídy školní výlet do Náchodu a jeho okolí.

Text Simony Peškové: Ve středu 23.5.2012 jsme v 6.23 jeli autobusem z Krouny do Žďárce u Skutče, dále vlakem přes Pardubice, Choceň až do Náchoda. Následně jsme šli pěšky do autokempu Běloves, tam jsme se ubytovali, konečně odložili těžké batohy a prohlédli si kemp. Odpoledne jsme šli pěšky do pevnosti Dobrošov, kde následovala poutavá prohlídka. Na večeři jsme šli do restaurace Pod Montací. Po večeři všichni vyrazili hráli fotbal,do hry se zapojily i paní učitelka Urbanová a Skalová.

2. den – Jsme se nasnídali, k obědu každý dostal balíček s jídlem. Poté jsme jeli autobusem do České Skalice, kde jsme si prohlédli město, Barunčinu školu, Ratibořický zámek a Babiččino údolí s Viktorčiným splavem. Odpoledne po návratu autobusem do kempu, jsme si trochu odpočinuli a šli na večeři. Po večeři jsme hráli hry a poté unavení po náročném dni padli do postelí.

3. den- Ráno po sbalení věcí vyrazili na poslední snídani, poté každý musel zdolat asi 300 schodů, abychom se dostali na Náchodský zámek, kde už na nás čekala příjemná průvodkyně a následovala prohlídka. Na oběd jsme šli do restaurace, kde jídlo každému moc chutnalo, a proto se naše chvála donesla až do kuchyně. Po obědě jsme jeli vlakem z Náchoda do Žďárce u  Skutče a odtud autobusem do Krouny.

Myslím, že se výlet každému moc líbil, také proto, že nám přálo počasí a celé tři dny nám svítilo sluníčko, užili jsme si hodně legrace jen je trochu škoda, že někteří žáci s námi na výlet nejeli.

foto Mgr. Michaela Skalová

Kvě 29 2012