Výlet VIII. třídy, Přibyslav a okolí, červen 2012

Výlet žáků VIII. třídy

Na školní výlet jsme se vydali do Přibyslavi na tři dny. První den jsme brzy vstali a jeli ke kampeličce. Tam jsme počkali, než všichni dorazí, a poté jsme jeli autobusem do Svratky, kde jsme přestupovali na autobus do Žďáru nad Sázavou. Ve Žďáře jsme měli krátkou pauzu a čekali jsme na autobus do Hamrů. Když jsme dojeli do Hamrů, šli jsme se podívat na sochy koně, Hamráka a mamuta. Pokračovali jsme vlakem do Přibyslavi a potom už nás čekala cesta na ubytovnu. Jakmile jsme se ubytovali, vyrazili jsme do města, kde jsme měli rozchod. Po rozchodu nás čekala cesta k Žižkově mohyle. Cesta tam se nám zdála dlouhá, ale když jsme šli zpátky, cesta utekla jako voda. Když jsme se vrátili, šli jsme na večeři a na ubytovnu. Někteří měli ještě tolik energie, že hráli venku fotbal a různé hry.

Druhý den jsme museli také časně vstát, protože jsme měli být brzy v muzeu. Dříve, než jsme šli, nás čekala snídaně a poté jsme se vydali na cestu. Šli jsme a šli, zdálo se, že cesta neubývá, ale naopak přibývá. Když jsme došli, čekala nás prohlídka rodného domu Karla Havlíčka Borovského. Po vyprávění o jeho životě jsme si koupili suvenýry a vydali se na Ranská jezírka. Šli jsme po cestě a na začátku lesa jsme se domluvili, že si zahrajeme hru ,,pozor bomba´´(něco jako hra na schovávanou) a tím jsme se zabavili po celou cestu. Hra nás moc bavila, každý se utíkal rychle schovat. Skákali jsme přes sebe, do příkopů, utíkali za stromy a schovávali jsme se všude, kde to bylo možné. Když jsme došli k jezírkům, dozvěděli jsme se něco o pověsti, která se k nim váže. Při cestě zpět jsme hráli opět hru a počkali jsme na autobus, kterým jsme jeli zpátky do Přibyslavi. Potom jsme šli na večeři a do parku, kde jsme hráli různé hry až do večera.

Poslední den jsme se vydali do hasičského muzea. Nejdříve jsme se ale museli sbalit. Potom jsme šli na snídani. A pak až do muzea. Prošli jsme různými místnostmi a viděli jsme různě stará auta, mašiny a další zajímavé věci. Potom nás čekala cesta na vlak. Vlakem jsme dojeli do Žďáru nad Sázavou a ze Žďáru autobusem do Svratky. Ze Svratky jsme jeli s rodiči domů. Výlet se nám moc líbil a hned bychom na něj jeli znovu.

Hana Pešková + Jitka Urbanová ml., VIII. tř.

Čvn 19 2012