Výšlap V. třídy na rozhlednu

u Vojtěchova

V pondělí  27. 6. se vydali žáci V. třídy na turistickou vycházku na novou rozhlednu, kterou provozuje obec  Vojtěchov, a proto dostala název Vojtěchovská.  Po cestě jsme udělali malou přestávku před obcí Oldříš u ohrady s domácími zvířaty.  Zvířata ve výběhu k velké radosti dětí přiběhla, nechala se hladit a krmit. Rozhledna voní novotou a před rozhlednou se nachází pěkné posezení, kde si děti odpočinuly a nasvačily. V horní části rozhledny jsou popisy míst, které lze z rozhledny vidět. Děti využily dalekohled, dívaly se po okolí. Dole v rozhledně si nakoupily upomínkové předměty, nanuky a pití. Vrátili jsme se zpět polní cestou přes obec Oldříš. Byla to příjemná procházka krásnou přírodou.

Mgr. Lenka Beniačová

Čvn 29 2011