Výsledek ankety o jménu vodníka

Jméno vodníka

Na přelomu jara a léta jsme vyhlásili anketu týkající se pojmenování vodníka sedícího na stromě pod obecním úřadem a střežícího řeku Krounku.
Do ankety celkem dorazilo 7 návrhů (od žáků i od dospělých), některé dokonce se zdůvodněním:

Tatrmánek

Krounoveček

2x Krouník
(protože je bytem v Krouně a sedí nad potokem Krounka)

Mokřínek

Česílko

Žblabuňka

Čvachtal

Zastupitelé obce na svém jednání dne 28.6.2010 posoudili vzešlé návrhy a po dlouhé diskuzi a s přihlédnutím ke skutečnosti, že každý, a to i vodník, musí mít své jméno, rozhodli

vodníka pojmenovat "KROUNÍK".

Vyhlášení výsledků ankety mělo původně proběhnout spolu s odhalením desky s jeho jménem a naučné tabule popisující řeku Krounku od pramene přes povodí, flóru až po faunu v jejím okolí. Technické komplikace tvorbu tabulí bohužel výrazně zdržely a proto jsme se rozhodli nečekat a jméno vodníka i autory vítězného návrhu zveřejnit a samozřejmě i ocenit.

Vítězný návrh jména do ankety dodali 3 žáci:
Natálie Netolická, IV. tř.
Nela Moučková, II. tř.
Lukáš Moučka, VI. tř.

Všichni tři budou samozřejmě oceněni – o termínu předání cen budou informování školním rozhlasem.

Mgr. Josef Kyncl

Zář 13 2010