Zábavnější výuka aneb, když je venku pěkné počasí

V tomto týdnu měli žáci páté třídy netradiční hodiny tělesné výchovy. Pěkné počasí přímo vybízí k hrám. Děti doma zapátraly a donesly do školy pomůcky pro méně známé hry či hry, které se ve školní výuce příliš neobjevují – petangue, kroket, badminton, líný tenis, ping-pong apod. Holky si také například namalovaly panáka a skákaly podle pravidel, které si paní učitelka vybavovala z dob svého dětství. Většina žáků si vyzkoušela většinu her. To, že jsme se skvěle bavili a při tom sportovali, dokazují fotografie. Rodičům děkujeme za zapůjčení náčiní .
Také šesťáci využili hezkého počasí a svoji hodinu TV strávili ve školní zahradě. Kreslili přírodu kolem školy. Jejich úkolem bylo nakreslit, co vidí před sebou. Každý si vybral sám místo, které pomocí obyčejné tužky zvěční na svém náčrtníku. Práce jim šla od ruky, viz fotografie.
Učit se mimo budovu – tělocvičnu, třídu je prostě prima.

Mgr. Lenka Žežulková a Helena Boušková

Čvn 02 2016