Zájezd do Francie, květen 2011

Zájezd do Francie, květen 2011

 

Všichni už určitě víte z předchozího čísla časopisu, že jsme vyhráli s naším projektem na Festivalu vědy a techniky zájezd do Francie. Jeli jsme v neděli 22. května autobusem, který postupně nabíral účastníky ve Svitavách, Litomyšli, Vysokém Mýtě a v Pardubicích. S paní učitelkou Urbanovou jsme nastupovali na poslední zastávce v Pardubicích. Autobus odjížděl z Pardubic o něco déle, než bylo v plánu, protože jedna žákyně dostala alergický záchvat, a tak jsme na ní museli čekat. Poté jízda pokračovala směrem na Prahu, Rozvadov, Saarbricken, Metz až do Paříže. Autobus nám cestou zastavoval na různých benzínkách, abychom si mohli dojít na WC nebo si něco koupit. Cestou do Francie nám průvodce vyprávěl něco z historie.
Do Francie jsme přijeli druhý den ráno a následovala prohlídka muzea Louvre. Do muzea nás nechtěli pustit, protože nás bylo hodně, ale nakonec jsme si poradili a dostali se tam. Každý dostal příručku s mapou a pak už si všichni chodili po Louveru sami jak chtěli. Muzeum nás moc nenadchlo, všude byly jen samé sochy a obrazy. Všichni chtěli nejvíce vidět obraz Mony Lisy, a protože u něho bylo tolik turistů, nebylo snadné se tam dostat. Po prohlídce byl pozdní oběd ve Flunch Les Halles. Restaurace Flunch fungovaly tak, že si každý řek co chce za maso a potom si mohl nabrat jakoukoliv přílohu, pití a třeba i nějakou zeleninu nebo ovoce, ale každý se musel vejít do určité ceny, což bylo devět eur.

Po chutném jídle jsme šli pěšky na prohlídku Notre Dame a Champs Elysée. Po prohlídce následovala večeře a odjezd do hotelu Formule 1 v Saint Denis. Všichni jsme se ubytovali, a protože na nás padla docela velká únava, tak jsme šli po teplé sprše spát.
Druhý den byla od 7:00 snídaně, ke snídani jsme si mohli vzít bagetu a namazat si jí máslem, medem nebo marmeládou a k tomu čaj nebo kávu, také jsme si mohli vzít lupínky s mlékem. Po snídani nás autobus odvezl na prohlídku Sacre-Coeur. Tam mě a Danielu nechtěli pustit, protože jsme byly oblečené v kraťasech a tričku s výstřihem.
Poté nás pan řidič odvezl autobusem na oběd a po obědě jsme navštívili Palais de la Decouvert. Byl to dům vědy a techniky. Byli tam různé místnosti a každá byla zaměřená na něco jiného např. na vesmír, biologii člověka, fyziku atd. Mohli jsme si tam třeba změřit tep nebo vyzkoušet různé fyzikální pokusy. Bylo to opravdu zajímavé.
Potom jsme odjeli k Eiffelovce, a protože fronta k výtahu byla opravdu veliká, pan vedoucí se nás zeptal, jestli chceme čekat frontu, ale nikomu se nechtělo a tak rozhodl, že půjdeme po svých. Kdo chtěl, mohl vyjít po schodech až do druhého patra. Byl to krásný výhled. Pod Eiffelovkou byly, dá se říci „živé sochy“. Byly to lidé oblečené do kostýmů a nehybně stály, takže na první pohled vypadaly opravdu jako sochy.
Pod Eiffelovkou jsme počkali na autobus a odjeli na večeři a potom, když už jsme měli plná bříška, na ubytovnu. Na ubytovně si každý sbalil své věci do kufru a šel spát.
Ve středu po snídani si všichni vzali svá zavazadla a odnesli je do autobusu. Odjeli jsme do Poitiers, což trvalo z Paříže přibližně 3 hodiny. Po vyčerpávající cestě v autobuse jsme šli na prohlídku zámku v Ambois. Každý si mohl po zámku chodit sám, jak se mu zachtělo. Zámek byl pěkný a ta zahrada kolem ještě hezčí. Po prohlídce jsme odjeli na oběd a poté se ubytovali v hotelu F1 v Poitiers Nord. Po ubytování jsme vyrazili na večeři do Cafeterie a pak zpět zase na hotel.
Předposlední den jsme se ráno nasnídali, sbalili si věci, naskládali je do autobusu a odjeli do zábavného parku Futuroscope. Budovy v parku byly v různých tvarech např. krystal, koule, krychle, …. . Ve Futuroscopu jsme navštívili 4D kina. Vypadalo to, jako v klasickém kině jen sedačky se lišily. Každý si sedl do sedačky a zaklapl přes sebe takovou tyč, aby nevypadl. Potom nám na plátno něco pustili a ty sedačky se podle toho hýbaly, třeba když letíte a pak do něčeho narazíte apod. Byl to fakt skvělý zážitek. Další nezapomenutelnou atrakcí byla robotická ruka, do které se sedalo po dvou. Každého se zeptali, jestli chce první, druhou nebo třetí úroveň a potom pustili písničku a ta ruka s vámi házela nahoru a dolu, vzhůru nohama a točila se. Na této atrakci jsme se opravdu vyřvali. Strávili jsme tady celý den a byl to opravdu jedinečný a nezapomenutelný zážitek asi jeden z nejlepších za celých 5 dní.
Na oběd a na večeři jsme si zašli do nedaleké Cafeterie. Kolem 7 hodiny večer jsme vyjeli z Poitiers do Peříže a pak přes Německo zpátky do Česka. Do Pardubic jsme dorazili v pátek 27. května kolem 15:00 hodin. Všem se nám ve Francii moc líbilo a vrátili bychom se tam zase znovu.

 

 

 

Další fotografie najdete v naší fotogalerii 
 

Michaela Sklenářová, VIII. tř.

 

Událost je ukončena.

Datum

Kvě 31 2011
Expired!

Leave a comment