Zápis do 1. ročníku ZŠ – průběh a výsledky

Zápis do 1. ročníku ZŠ

 

Ve středu 5. dubna 2017 proběhl zápis do I. třídy školního roku 2017/2018. K zápisu v doprovodu rodičů přišlo celkem 20 dětí narozených od 1.9.2010 do 31.8.2011 nebo těch, kterým byl v r. 2016 udělen odklad zahájení povinné školní docházky o jeden rok. Kromě nich přišli i zákonní zástupci dvou dětí s žádostí o odklad zahájení povinné školní docházky. K zahájení povinné školní docházky od září 2017 bylo přijato 17 dětí, z toho 8 dívek a 9 chlapců a rodiče 3 dětí požádali během zápisu o odklad zahájení povinné školní docházky.
 

A jak vlastně zápis probíhal? Stejně jako v minulých letech byla využívána interaktivní tabule, na které děti rozlišovaly základní tvary a barvy a třídily objekty. Chybět nemohla ani obvyklá básnička nebo písnička a samozřejmě zjišťování laterality (tj. zda dítě je pravák nebo levák). Věříme, že se dětem u zápisu líbilo, protože si odnesly nejen rozhodnutí o přijetí k plnění povinné školní docházky, ale i drobné dárky, které jim připravily starší děti, nebo sladkosti.

 

Rodičům dětí současně děkuji za důvěru, kterou naší škole zapsáním svého dítěte projevili, a za školu i všechny její zaměstnance mohu prohlásit, že stejně jako dosud, i v budoucnu uděláme maximum pro to, abychom dětem poskytli kvalitní základní vzdělání, které jim umožní další studium i uplatnění v praktickém životě.

 

Další fotografie najdete v naší fotogalerii 

Seznam přijatých žáků zveřejnění podle §183 odst. 2 zákona 561/2004 Sb. – zde

Mgr. Josef Kyncl

 

Událost je ukončena.

Datum

Dub 06 2017
Expired!

Leave a comment