Změna ve školním stravování od 2.9.2024

Od nového školního roku uvedeme do provozu objednávkový systém pro stravování žáků v základní škole a zaměstnanců školy. Mateřské školy se tyto změny netýkají.

Žáci už teď mají na výběr ze 2 druhů jídel ve dnech úterý, středa, čtvrtek, ale doposud hlásili svůj výběr až u výdejového okénka ve školní jídelně. Nově tedy bude zavedena povinnost zadat si výběr jídla na tyto dny v internetovém prohlížeči www.jidelna.cz po přihlášení ke svému účtu. Volit druh jídel bude možné dopředu na všechny vypsané dny v jídelníčku, nejdéle však 3 dny před výdejem. To znamená, že v pondělí už nelze změnit druh jídla na úterý, ale až na čtvrtek. Je tedy nutné navolit jídla s dostatečným předstihem. Odhlašování a přihlašování zůstává jako nyní do 7:00 hodin daného dne.

Žáci i zaměstnanci nadále budou mít v pátek pouze první možnost jídla ( z důvodu zákonného naplnění spotřebních norem pro školní stravování), je tedy zbytečné zaškrtávat v pátek dvojku, ta je určena pouze pro cizí strávníky.

Přihlašovací údaje již pro své děti máte, zůstávají stejné po celou dobu školní docházky. Nově tedy bude možné po přihlášení vybírat ze dvou druhů jídel ve dnech úterý, středa a čtvrtek zakliknutím volby u vybraného jídla a následným potvrzením změn. Podrobný návod je i na stánkách https://www.jidelna.cz/navody/cz/CZ_2-Objednavka_jidla_v_ZS.pdf

Dětem, které nemají přihlašovací údaje, doposud nepoužívaly internetovou aplikaci nebo nemají heslo, bude znovu vydáno v kanceláři školní jídelny.

Na začátku školního roku dostane žák přihlášku ke stravování, na které rodiče označí dny pravidelného stravování žáka. Tyto dny mu bude strava vždy přihlášena, změny již dělá rodič nebo žák sám ve svém účtu. Pokud zapomenete vybrat druh jídla, bude mít automaticky vždy přihlášený oběd číslo 1.

První týden v září si budou žáci volit ještě ústně v jídelně, následně přejdeme na čipové objednávky.

Žák, který se přihlásí ke školnímu stravování, si zakoupí v kanceláři školní jídelny čip za 130,-Kč, čip si každý den bude nosit u sebe na obědy a po načtení čipu u výdejového okénka mu kuchařka vydá předem zvolený druh jídla. V jídelně již nebude možné měnit druh jídla.

Po ukončení stravování nebo školní docházky čip odprodá zpět za cenu 130,-Kč školní jídelně. V případě ztráty čipu je nutné dokoupit si čip nový. Ztrátu čipu nahlaste.

V případě nejasností mne zastihnete v kanceláři školní jídelny od 2.9.2024 nebo na telefonním čísle 469341135.

Franklová Petra, vedoucí školní jídelny

Čvc 01 2024