Změny výše stravného od 1.4.2013

Změny výše stravného dětí, žáků
a zaměstnanců od 1.4.2013

Od 1.4.2013 vstupují v platnost nové ceny stravného pro žáky a zaměstnance školy. Důvodem je nejen zvýšení dolní sazby DPH ze 14% na 15%, ke kterému došlo od 1.1.2013, ale zejména neustálý růst cen potravin. Dopad zvýšení DPH a i nárůstu cen potravin nám podařilo oddálit o celé 3 měsíce (díky zásobám z r. 2012 i díky intenzivnímu jednání s dodavateli potravin). Vliv zásob z r. 2012 se však již zcela vyčerpal a navíc růst cen potravin rychle pokračuje i v prvních 3 měsících r. 2013.

Z uvedených důvodů jsme nuceni přistoupit ke zvýšení ceny stravného pro všechny dětské a žákovské skupiny strávníků o 1,- Kč a v případě stravného zaměstnanců také o 1,- Kč za oběd.

Kompletní ceník najdete v sekci Školní jídelna – ceny nebo přímým odkazem zde .

Ceny žákovských obědů jsou i tak stále na úrovni, za kterou se doma kvalitní a hlavně kompletní oběd uvařit nedá. Provoz kuchyně (energie, údržbu) totiž v oblasti žákovského stravování dotuje prostřednictvím provozního rozpočtu školy zřizovatel (Obec Krouna) a mzdové náklady zaměstnanců hradí stát. Školní stravování navíc musí respektovat přísné zásady zdravé výživy a kromě vlastního kompletního obědu strávníci dostávají přílohy v podobě zeleninových salátů, mléčných výrobků, ovoce nebo moučníků či dezertů.

Zvýšit jsme bohužel museli i ceny stravného pro cizí strávníky (doplňková činnost) – všichni naši odběratelé o této skutečnosti budou nebo již byli písemně informování včetně nového ceníku, který také najdete v sekci Školní jídelna – ceny nebo přímým odkazem zde .

Děkuji za pochopení.

Mgr. Josef Kyncl


 

Událost je ukončena.

Datum

Bře 15 2013
Expired!

Leave a comment